NAŠI DJELATNICI

prim. Andrej Radić, dr.med., specijalist ortoped, FEBOT

European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology

Prim. Radić je zasada prvi i jedini liječnik u Republici Hrvatskoj koji nosi titulu FEBOT (Fellow of European Board of Orthopaedics and Traumatology),  prestižnu titulu koja označava da je kandidat položio zahtjevni ispit pred Europskom komisijom za ortopediju i traumatologiju.

Pismeni i usmeni ispit zasebno se održavaju u dva različita europska grada jednom godišnje. Ispitna komisija sastoji se od 10 ispitivača (po 2 za svako od 5 velikih područja ortopedije) iz redova iskusnih ortopeda različitih zemalja Europske unije.

OBRAZOVANJE, USAVRŠAVANJE I RADNO ISKUSTVO

• 2019. predavač na Prvom Ortopedsko traumatološkom kongresu Crne gore na temu Ortobiološka terapija, Budva.
  • 2017. Arthrex – Knee – Shoulder – Foot and Ankle – Workshop – ArthroLab, Minhen, Njemačka.
  • 2016. profesionalna titula primarijus.
  • 2016. ACP on tour – Arthrex, Zagreb.
  • 2016. Total Knee Arthroplasty – Primary and Revision, Instructional Course, Zimmer Institute Medical Education Course, Stolzalpe, Austrija.
  • 2016. Arthrex – Knee – Shoulder -Foot – Ankle – Hip – Workshop – ArthroLab, Minhen, Njemačka.
  • 2013. EBOT Exam – položen ispit pred Evropskom komisijom za ortopediju i traumatologiju -European Board of Orthopaedics and Traumatology, titula FEBOT -Fellow of the European Board of Orthopaedics and Traumatology (kao prvi i trenutno jedini u Hrvatskoj).
  • 2013. Masterclass primarne i revizijske proteze kuka – Zimmer Institut medicinski edukacijski tečaj, Ljubljana.
  • 2011. poslijediplomski doktorski studij Translacijska istraživanja u biomedicini, Medicinski fakultet, Sveučilište u Splitu.
  • 2011. – 2018. Specijalna bolnica Sveta Katarina, voditelj polikliničko – konzlijarne djelatnosti, Zabok, Zagreb.
  • 2010/2011. tromjesečna edukacija minimalno invazivne procedure za liječenje kronične boli, Carolinas Pain Institute, Wake Forest University Baptist Medical Center Hospital, Forsyth Memorial Hospital, Winston-Salem, North Carolina, Sjedinjene američke države.
    Tečaj liječenja radiofrekventnom ablacijom intervertebralnog diska, sakroilijačnog zgloba, denervacija torakalnih i lumbalnih fasetnih zglobova, Winston Salem.
  • 2009. tečaj UZV muskuloskeletnog sustava Zagreb.
  • 2008. instrukcijski tečaj operacijskih tehnika ramena (artroskopije i protetika) Shoulder instructional course, Zagreb.
  • 2007. viscosuplementation for the treatment of osteoarthritis: Mechanism of action of Hyaluronan, Korneuburg, Austrija.
  • 2006. Orthokine i CaReS u terapijskim sistemina, Zagreb
  • 2005. – 2010. Odsjek ortopedije odjela kirurgije Opće bolnice Zabok.
  • 2002. – 2003. stručni poslijediplomski studij iz ortopedije.
  • 2002. AO tečaj “Principi operacijskog liječenja prijeloma” Zagreb.
  • 2001. Tečaj prve kategorije Magnetske rezonancije muskuloskeletnog i centralnog živčanog sustava.
  • 2001. – 2005. Specijalizacija ortopedije Klinika za ortopediju Šalata – Klinički bolnički centar Rebro, Klinika za traumatologiju Draškovićeva, Klinika za vaskularnu kirurgiju – Klinička bolnica Merkur, Klinika za plastično – rekonstruktivnu kirirgiju- Klinička bolnica Dubrava, Zavod za Ortopedska pomagala, Božidarevićeva, Zagreb.

ČLANSTVO U STRUKOVINIM UDRUGAMA:

• Hrvatska liječnička komora
  • Hrvatski liječnički zbor
  • Hrvatsko ortopedsko društvo
  • Hrvatska udruga ortopeda i traumatologa
  • European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology

Poliklinika Ribnjak 2021. Sva prava pridržana.