BIRAM SIGURAN PREGLED ORTOPEDA

November 6, 2020 by Poliklinika Ribnjak
DSC_5056-2-1200x801.jpg

Zašto Poliklinika Ribnjak?

Pandemija virusa SARS CoV-2 i bolesti koju on uzrokuje, COVID-19, koja je paralizirala cijeli svijet, dovela je do ograničenja ili čak potpune obustave raznoraznih aktivnosti, događanja i usluga. Nažalost, jedna od stvari na koju je pandemija ponajviše utjecala je zdravstveni sustav, i na lokalnoj, ali i na svjetskoj razini.

Naša ustanova, specijalizirana za područje ortopedije, traumatologije, sportske dijagnostike, te plastične i estetske kirurgije, odgovornost u ovim vremenima pokazuje kroz edukaciju populacije o tome zašto je ovaj virus opasan te mjera koje se mogu poduzeti u kontekstu ograničenja njegovog širenja, ali i kroz opremljenost same ustanove te poštivanje svih higijensko-epidemioloških mjera u svakodnevnom radu Poliklinike, a sve to kako bismo rizik od potencijalne zaraze djelatnika i pacijenata sveli na minimum.

EDUKACIJA

Zašto je virus SARS CoV-2 toliko opasan? Odgovor leži u njegovoj infektivnosti. Naime, mjere koje se donose i svojevrsna panika koja se stvara u medijima oko velikog broja novih slučajeva zaraze nisu plod zabrinutosti zbog potencijalno velikog broja smrtnih slučajeva prouzrokovanih virusom, nego zbog činjenice da se virus širi izuzetno brzo i praktički gledano bez većih poteškoća.

Iako će najveći dio ljudi COVID-19 preboljeti s malim ili čak nikakvim simptomima (nove studije ukazuju da je udio takvih bolesnika nešto više od 90%), ostatak ljudi trebat će hospitalizaciju i opširniju liječeničku intervenciju, dok će određeni postotak najugroženijih nažalost izgubiti bitku za život. Mjerama se nastoji postići da se virusom zarazi najmanji mogući broj ljudi.

Zdravstveni sustav koji je pod ovakvim opterećenjem može funkcionirati samo ograničeno vrijeme, a kao posljedica svega patit će populacija koja boluje od drugih bolesti – od onih najtežih, onkoloških te kroničnih bolesnika, čije se stanje konstantno mora monitorirati, pa sve do populacije koja pati od različitih bolesti koje im možda ne ugrožavaju život direktno, ali im one značajno remete kvalitetu života, među koje spadaju i ortopedski pacijenti.

Poliklinika Ribnjak COVID mjere

OPREMLJENOST I PRISTUPAČNOST

Svjedoci smo aktualnih prenamijena bolničkih kapaciteta isključivo u COVID centre te je do daljnjega onemogućen prijem svih bolesnika negativnih na SARS CoV-2. Naš moderno uređen prostor prilagođen je ortopedskim klijentima. Nema potrebe za čekanjem, Vaš termin možete rezervirati jednim pozivom ili poslanim emailom.

U našoj ponudi pružamo Vam mogućnost elektivnih ortopedskih zahvata i procedura liječenja, jedinstvenih na ovim prostorima

Bolovi kralježnice, ramena, kuka, koljena i sl. u akutnoj fazi zahtijevaju promptno ortopedsko zbrinjavanje. Operativni zahvati zglobova, tetiva, ligamenata, nažalost, često ne mogu čekati mirnija vremena.

Pridržavanje svih epidemioloških mjera u našoj je Poliklinici apsolutni standard.

Uz Vas u ovim teškim vremenima, stojimo na raspolaganju na našoj stalnoj adresi u Ulici grada Mainza 17.

STRUČNOST

Obratite nam se s potpunim povjerenjem i dopustite nam da Vam pokažemo zašto smo već godinama pri vrhu liste najboljih ortopedskih ustanova u Hrvatskoj, a naši liječnici godinama unatrag na listi najboljih liječnika i najvećih stručnjaka na području ortopedske medicine.

Sve mjere propisane od Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske u našoj se Poliklinici strogo poštuju i provode te Vama i Vašim najbližima garantiramo najbolju moguću uslugu i njegu.

Javite nam se na broj telefona 01 5510 832 ili nam pošaljite upit putem naše web stranice, društvenih mreža ili direktno na našu mail adresu info@poliklinikaribnjak.hr, te rezervirajte Vaš prvi pregled.

Vaša Poliklinika Ribnjak

Poliklinika Ribnjak jedinstveno je mjesto primjene načela regenerativne medicine u vidu aplikacije MATIČNIH STANICA i AUTOLOGNE KONDICIONIRANE PLAZME, dok individualno prilagođenu rehabilitaciju primjenjujemo kao komplementarnu metodu u funkciji što bržeg i kvalitetnijeg oporavka.

Poliklinika Ribnjak 2020. Sva prava pridržana.